Skip to main content
с.м.т. Ясіня котедж "Яремина Хата" GPS: 48.245218, 24.242900
 +38 (067) 841-30-03   +380677588749 (готель)

Фрірайд маршрути

Фрірайд маршрути на Драгобраті DFCФрірайд на Драгобраті

– це те, заради чого сюди з’їжджаються гірськолижники й сноубордисти з усієї України. А останніми роками Свидовець відкрили для себе європейські, канадські й американські райдери. І їх стає все більше. Чому? Райдери з-за кордону влучно підкреслили найголовнішу особливість курорту: тут є унікальна можливість фрірайд-турів ратраком (snowcat freeride tours).

 

І дійсно. Ходити на камусах чи снігоступах – це все-таки більше ходити, а менше катати. Хеліскі – може, й круто, але занадто дорого (більше платити, ніж катати). Фрірайд-тури на ратраках – золота середина: доступна вартість і цілий день позатрасового катання на найкращих локаціях. Dragobrat Freeride Center запрошує всіх насолодитися свободою фрірайду та красою Свидовецього хребта. В нашій команді – досвічені пілоти ратраків, що живуть горами й проходили навчання в Австрії. Маршрути прокладені із залученням професійних гідів-рятувальників. Кожен виїзд супроводжується гідами-інструкторами, які ведуть групу від першої хвилини до останньої, контролюючи ситуацію, погодні умови, тримаючи в полі зору кожного учасника групи. Ми були першими і залишаємося кращими, бо постійно набуваємо нового живого досвіду і прокачуємо свій власний рівень.

Фрірайд – це і задоволення, і прокачка рівня катання, але і велика відповідальність! Закликаємо не кататися поодиноко; завжди реєструватися в рятувальній службі; брати допомогу гідів; мати при собі й вміти користуватися лавинним спорядженням. Катайтеся з професіоналами, безпечно та драйвово!

г. Жандарм

г. Жандарм Драгобрат фрірайд

Висота: 1763 м.н.р.м. (перший Жандарм) та 1780 м.н.р.м. (другий Жандарм). Спуск з першого Жандарму може бути пологий, в бік курорту. Більш стрімкий, крутий спуск веде до ТК «Оаза». Без знання рельєфу й місцевості райдер може проїхати лісом повз точку фінішу й заблукати. На маршруті є снігові карнизи, надуті вітром, лавинонебезпечні кулуари. Маршрут потребує рівня підготовки від середнього й вище. З другого Жандарму також трек спочатку веде до озера Івор, а потім співпадає зі шляхом з Жандарму першого. Ратраки нашого фрірайд-центру також надають прекрасну можливість робити спуски зворотною стороною Жандарму. Ще один маршрут з цієї гори – на Застіжжя. Третій Жандарм розкатуємо переважно зі зворотної сторони. Ця гора є особливо цікавою для впевнених райдерів з високим рівнем катання.

З Жандармів найзручніше також робити спуски на

полонину Урда.

Цей напрямок дозволяє кожному лижнику й сноубордисту – і про, і початківцю – обрати для себе оптимальну лінію. Рельєф різноплановий та фановий. Також на Урду катаємося з Безіменної гори. Різниця в тому, що з Жандармів кут ухилу більший, а з Безіменної спуск лайтовіший, є лінії кулуарами. Можна також робити проїзд стіночкою. А ще на Урді є драгобратський «Готель «Каліфорнія» для заблукалих туристів. Спитайте наших гідів, коли будете кататися, вони можуть розповісти багато цікавого та повчального. ;)

Фрірайд-маршрути на схилах Урди були розроблені та прокладені командою DFC в 2018 році. До того це вважалося віддаленим та важкодоступним місцем, куди доходили лише найбільш вперті скітурщики. Але перспектива шикарного фрірайду спонукала нас зробити цю можливість доступною для всіх. І наші ратраки прекрасно справляються з цим завданням!

Застіжжя

Це, як зрозуміло з назви, зворотній бік гори Стіг (1704 м.н.р.м.). В напрямку на Застіжжя часто здійснюється перший спуск групи. Протягом заїзду гіди вивчають учасників, їхній рівень катання, оцінюють відповідність спорядження. На цьому етапі, якщо лижник чи сноубордист усвідомлює, що його екіпірування або досвід та вміння ще не є належного рівня, то він може покинути групу та повернутися на курорт в зону дії підйомників. Гіди можуть відмовити учаснику у продовженні туру через невідповідність рівня катання чи лиж / сноуборда. В подальшому вже перервати тур можливості немає.

Г. Близниця (Близниці, 1883 м.н.р.м.)

Найвища вершина Свидовецького хребта. Найпопулярніший маршрут драгобратських фрірайдерів з Близниці – ліворуч до Жандарму та далі до ТК «Оаза». Але ми знаємо набагато більше способів пофрірайдити з Близниці, та й наші ратраки дають більше можливостей і свободи пересування. Снігові надуви, карнизи на Близниці протягом зими набирають багатотонної ваги та стають найбільш небезпечними при весняних відлигах. Тому ми не радимо самостійно випробовувати тут долю, якщо ви не впевнені в своїх знаннях з лавинної безпеки.

Фрірайд маршрути Драгобрат замовити з гідами

Полонина Свидовець

– шикарне місце для катання навіть в найнерадісніші умови. Коли вітер здуває сніг з вершин, оголюючи суцільну кригу та заструги, то на полонині серед лісу завжди на нас чекає пухкий сніг (той самий, що його вітром зігнало з піків). Спуск сюди характеризується різноманітним рельєфом, зміною кутів ухилу, цікавим катанням між ялинками, що розвиває реакцію та прокачує скілл як лижників, так і бордистів. Точка старту на цьому маршруті – дальня Близниця.

Спуск на полонину Браїлка подобається райдерам за його пологі схили. Тут можна розслабитися та вибрати гарну лінію по полях паудеру. А зворотня сторона Близниці має і пологі участки, і відрізки, які треба проходити траверсом. Від учасників групи вимагається уважність до вказівок гідів, що ведуть групу. (Як, в принципі, й на всіх спусках!)

Великий Котел

На цій локації примхи погоди й вітрові потоки формують снігові дошки, які треба пильнувати особливо під час спусків вузькими проїздами. Перенесення снігових мас вітрами у Великому Котлі також часом створює поля пухлого снігу на пологих кутах. Північні схили зберігають сніг, коли сонце підтоплює сніг в решті місць. Взагалі рельєф тут різноплановий (є дропи, вузькі й широкі проїзди). Групу можна розділяти на більш впевнених райдерів та тих, хто віддає перевагу спокійному, лайтовому катанню. Гора Котел – 1770 м.н.р.м.

Фрірайд на Драгобраті з професійними гідамиГерешаска

Герешаскою (Догяскою) називають і гору (1761 м.н.р.м.), і високогірне озеро під нею. Найстрімкіші кулуари між відрогами перемички Герешаски сягають 50° в найкрутіших точках, і це є no fall zone. Але зовсім поруч є розлогі цілинні поля, що дає можливість учасникам групи обрати спуск відповідно до своїх умінь та бажань. Цікавим спуском є і стіночка, яку, однак, завжди долають практично всі наші райдери. Один з найдальших маршрутів Dragobrat Freeride Center. Його в 2015 році на своєму першому ратраці відкрив засновник DFC – Ігор Борисяк.

Ярошеска

На полонину Ярошеска маршрути пролягають здебільшого з Великого Котла і з Безіменної гори. Запам’ятовується всім своїми вівчарськими колибами. На маршруті: не густі ялинки, дуже цікаві для катання кулуарчики в нижній частині схилу, снігові поля. Довжина спуску – 2 км; перепад висот – 550 м.; кут нахилу від 20 до 30°, в залежності від лінії спуску.

****Вибір маршрутів на кожен конкретний день катання проводиться з аналізом та врахуванням поточних погодних умов та сезонності, кількості та якості снігового покриву, лавинної безпеки та загального рівня учасників групи. Кожен виїзд реєструється в штабі рятувальної служби. За несприятливих умов чи при забороні рятувальників виїзд відміняється. Як би це не було прикро для вас і для нас, але безпека – понад усе!

Наші координати:

Драгобрат Фрірайд Центр

смт Ясіня
GPS: 48.245218, 24.242900

Показати на мапі

+38 (067) 841-30-03
+38 (067) 903-34-88

07:00 до 23:00

close